Хижі рослини  Товарів: 36.

на сторінці
Показано 1 - 12 из 36 товарів
Показано 1 - 12 из 36 товарів
Хижі рослини

Хижі рослини не тільки існують, але ще і нараховують більше 500 видів таких рослин. Завдяки тому, що в природному середовищі існування такі рослини живуть в малородючому грунті, вони еволюціонували і виробили навик полювання і поїдання живих комах. У своїй більшості хижі квіти ростуть в таких регіонах як Австралія, Південна Америка і Африка, одн...

Хижі рослини не тільки існують, але ще і нараховують більше 500 видів таких рослин. Завдяки тому, що в природному середовищі існування такі рослини живуть в малородючому грунті, вони еволюціонували і виробили навик полювання і поїдання живих комах. У своїй більшості хижі квіти ростуть в таких регіонах як Австралія, Південна Америка і Африка, однак бувають винятки і такі рослини можна знайти практично в будь-якому куточку планети. На сьогоднішній день відомі деякі способи ловлі комах хижими рослинами комах.

Топ 5 пасток

  1. Завдяки листам в формі глечика, хижа рослина буквально ловить своїми листами комах. Коли комаха сідає на лист гладкої рослини - вона зісковзує вниз, а потім тоне і розчиняється в травному соку рослини. Яскравим прикладом служить сарраценія.
  2. Другий спосіб більш пасивний. Листя містять специфічні волоски, які реагують на рух. Коли здобич сідає на листок, рослина миттєво закривається і комаха виявляється в пастці. Венерина мухоловка найбільш відомий приклад такої пастки.
  3. Деякі види рослин містять спеціальні ферменти, завдяки яким листя стає липучим, що дозволяє без особливих зусиль ловити комах. Липучою сумішшю служить цукрова рідина, яка виділяється з листя. До таких відносяться росички, жирянка і росолисти.
  4. Більш рідкісним способом полювання на комах є пастки, які працюють за принципом сипучих пісків. Хижа рослина буквально поглинає, а точніше засмоктує жертву. Як правило, такі рослини живуть в болотах або ставках. До таких видів відносяться комахоїдні рослини пузирчатки.
  5. Останній спосіб полювання, зустрічається у рослин хижаків, це пастка за принципом рачевні. До такого стилю полювання відноситься генлісея, яка мешкає в мілководних водоймах.

Завдяки своєму стилю існування, такі хижі рослини мають альтернативну назву - комахоїдні рослини.

Для успішного полювання, для початку, необхідно залучити жертву. Рослини хижаки, для залучення комах, використовують різні способи заманювання. Як відомо, комахи різко реагують на різні яскраві кольори, тому деякі види рослин мають яскраво-червоне забарвлення. Інші ж види використовують речовину схожу на фруктозу. Такими способами увагу рослин буде забезпечено і коли комаха потрапляє на наживку, зворотнього шляху для неї вже немає.

Ще

Хижі рослини

Інформація

Категорія : Хижі рослини

4.6 / 5

Грунтуючись на 66 відгуку (ів)

Популярні товари