Непентес. Догляд в домашніх умовах

Непентес. Догляд в домашніх умовах

Непентес, або інша його назва Кувшиночник (лат. Nepеnthes) належить до роду рослин хижаків монотипного сімейства Непентесові (лат. Nepenthaceae), які охоплюють 120 нетоксичних різновидів. Наукова назва рослини отримала від міфу Стародавньої Греції про «Трави забуття» - непенф. Зовнішній вигляд представлений, в більшій мірі, як чагарникові і напівчагарникові ліани, зростаючі в місцях підвищеної вологості.
Стебла непентеса мають трав'янисту і трохи здерев'янілу структуру, вони можуть підніматися по великим гілкам і стовбурам прилеглих дерев на висоту більше десяти метрів, для того щоб піднести свої суцвіття під промені сонця. Листя хижої рослини великого розміру з опуклою жилкою посередині, яка далі перетворюється в довгастий вусик, на кінці якого знаходиться глечик непентеса для ловлі комах. Здатні до фотосинтезу. Різні види рослин мають глечики різнорідного обсягу, форми і кольору. Їх розмір змінюється від 0,025 до 0,5 м.


Ареал походження

Рослина Непентес прийшла до нас з Тропічної Азії, більшість представників зростає на островах які омиваються Тихим океаном.

Існує два основних види, ті, які ростуть в гірських пластах і в балках. Головною їх відмінністю є різниця в потребах догляду. Приблизно 70% всіх видів непентесів проростають в гірських вершинах, їм необхідна невисока температура (+ 9-20С) і вологість. У той же час, непентеси, які ростуть в балках мають потребу в теплому повітрі (+ 16-26С) і високому рівні вологи.


Непентес догляд в домашніх умовах - особливості

Світло

Ідеальним місцем для розташування рослини є вікно, з ранковим сонцем до обіду. Для забезпечення оптимальних умов гарного росту непентесу - необхідно послаблене сонячне світло.

Поміщяючи горщик на вікнах, що виходять на захід і північ, потрібно також забезпечити послаблене освітлення. Тривалість освітлення в періоди осінь-зима становить від дванадцяти до чотирнадцяти годин. Решту часу, хижу рослину необхідно тримати в темряві.


Зрошення

Непентес в домашніх умовах потребує полив тільки очищеною, талою або дощовою водою, кімнатної температури. При поливі вода повинна повністю стекти в піддон. Не можна поливати водою, яка залишилася в піддоні, це може привести до загнивання кореневої системи. Необхідно уважно стежити за станом вологи грунту, так як хижа рослина Непентес погано переносить пересихання.

Добриво і підгодівля

Постійного добрива непентес не вимагає. Іноді можна підгодовувати квітку непентес комахами. В глечики найкраще помістити живу здобич, для стимулювання виділення ферментів в травних органах. «Годувати» можна пару разів на місяць в холодні періоди, чергуючи глечики. Можна і зовсім відмовитись від годування, від цього він не загине.


Непентес розмноження - основні правила

Розмножується непентес двома основними способами:

1.За допомогою насіння. Цей спосіб досить складний і довгий, так як здобути його насіння виходить рідко, а ті, які отримані, недовго зберігають можливість прорости. Після отримання потрібно негайно висадити їх у вологий торф'яний мох або волокно з кокоса. Поверхню систематично кроплять водою. Час всходження насіння може тривати від одного місяця до одного року. Непентес догляд за проростками насіння дуже складний і під силу, тільки досвідченим квітникарям.


2. Живцювання. Даний спосіб простіший і швидший. Використовують черешки тільки від дорослих рослин, які повністю акліматизувалися. Зрізати потрібно цілком верхню частину саджанця з трьома і на дві третини нижніми листочками, гострим продезинфікованим ножем. Висаджувати потрібно в торф'яну суміш з волокнами кокосу і моху, накривши поліетиленом та забезпечив достатнім світлом і температурою не нижче + 23С. Період укорінення триває приблизно півтора місяця.


Непентес, основні види та їх особливості

  • Непентес Сангінея. Знаходиться на островах Калімантан, Епіфіт і Суматра. Форма листя овальна, довжина до 0,5 м, а ширина до 0,1 м. Глечик розташований на довгому вусику, має світло-зелений колір з червоними плямами і смугами, довжина якого 0,1-0,2 м, а ширина 0 , 07-0,1 м. Поширений в тепличному квітникарстві.
  • Непентес Алата або плямистий, батьківщиною є - Філіппіни. Найбільш знаменитий з усього сімейства. Зростає в високогір'ях і височинах, для оптимального розвитку вимагає порівняно низьку температуру і вологість. Чудово підходить для існування в будинку або квартирі.
  • Непентес мадагаскарський. Багаторічна рослина, харчується комахами, висотою близько 0,6-0,9 м. Листя має довгасту форму. Кувшинчики великі, крилаті рожевого кольору довжиною до 0,25 м. Вирощується в парниках з високим рівнем вологи і підвищеною температурою.
  • Непентес блуд мері - Поширений вид непентеса в домашньому вирощуванні. Його листя мають зелене забарвлення, на кінці яких формуються латаття червоно - бордового кольору.
  • Непентес хукеріна- ще один симпатичний вид рослини, з зеленими листочками і "товстенькими" глечиками зеленого кольору з плямами тілесного кольору.


Фото непентеса зачаровує своєю красою, і переносить в незвичайний світ хижого і небезпечного тропічного лісу. А відео непентеса допоможе детально ознайомитися з тонкощами догляду, корисними порадами розміщення і правилами кращого вибору.

Купити Непентес - це значить урізноманітнити свою квіткову колекцію, додати незвичайного шарму в домашню атмосферу і насолоджуватися живописним зовнішнім виглядом унікальної рослини.
Непентес догляд в домашніх умовах - особливості

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові для заповнення

Ім'я:
E-mail: (Не публікується)
Коментар:
Введіть код