Росичка вдома, як доглядати

Росичка вдома, як доглядати
Хижі рослини завжди привертають увагу не тільки комах, але і людей. З тих пір, як виявили вид і повністю вивчили комахоїдну рослину росичку, хижак в горщику став звичним мешканцем будинків, квартир, теплиць, заповідників і приватних садів. Одна з небагатьох рослин, що харчується комахами, росичка володіє дивовижною здатністю заманювати здобич, випускаючи спокусливі липкі крапельки, схожі на росу.

rosyanka-uxod

Короткі наукові довідки з виду росянки

Природні місця проживання росички припадають на болотистих місцевостях, поблизу занедбаних водойм і бідних грунтів. Там, серед безлічі рослин вчені-мандрівники вперше відкрили рід росянкових. Сьогодні в природному середовищі росичку неважко знайти на болотах Південноамериканського континенту, в Австралії, Африці і навіть в деяких країнах Європи.

Рід налічує понад півтори сотні видів, проте найбільш популярна росичка капська - саме її любителі розводять на своїх підвіконнях. Така квітка не вимагає особливих заходів по утриманню та невибаглива в догляді. Домашня росичка підходить під такий первинний опис: квітка невеликої висоти виростає тонкими довгими листям, на кінцях яких розташовуються «волохаті» залози, що виробляють секрет-приманку.
Комахоїдний спосіб харчування вчені пояснюють особливістю місць, де росте росичка. Вона - мешканець бідних грунтів, позбавлених поживних речовин. Хижак використовує грунт лише як основу для вкорінення і висмоктування вологи, а мінерали для росту росичка споживає в необхідних кількостях з комах. Спіймані комахи містять в потрібних кількостях азот, магній, калій, фосфор і натрій - необхідні для розвитку і дозрівання.

Росичка любить злегка притінену місцевість і росте в невисокій траві, злегка підносячись над оточуючими рослинами. Її колір від світло зеленого до рожевого не сильно виділяється яскравістю на фоні навколишнього середовища, що дозволяє рослині створювати ідеальні умови для приманювання здобичі.

Росичка в будинку: особливості догляду

Вирощування і розведення хижої рослини в домашніх умовах дозволяє досягти ідеальних характеристик для комфорту росички. Ви самостійно можете слідкувати за поведінкою росички, регулювати її полив і освітленість, розвивати її природні «інстинкти» хижого харчування і спостерігати за її ростом і розмноженням.

Росянка фото

Деякі особливості змісту дозволяють їй вирости в велику дорослу рослину і розкрити всю свою природну силу.
Для того щоб удома рослина відчувала себе комфортно, необхідно відтворити природні умови проживання:

  • Бідний склад грунту з високою вологопоглинаючою здатністю - зазвичай це торф і перліт в однакових пропорціях, або торф з мохом-сфагнумом, причому перед «заселенням» рослини в грунт, перліт або мох-сфагнум кілька діб вимочується в дистильованій воді;
  • Тропічний і болотний клімат легше сформувати в скляній посудині, помістивши його на західному або східному вікні;
  • Полив регулюється в залежності від сезону - жарким літом полив частішають, а взимку роблять більш рідкісним, але при цьому земля завжди повинна залишатися трохи вологою;
  • Росичку поливають виключно дистильованою водою в піддон приблизно на 5-10 міліметрів;
  • Росянці досить близько 2-3 годин денного світла в добу, тому з настанням зими вона прекрасно буде себе почувати на підвіконні;
  • З настанням холодів рослина впадає в природну сплячку, протягом якої Вам слід підтримувати температуру не вище 20 і не нижче 15 градусів вище нуля;
  • Домашня росичка не обов'язково буде ловити комах: вона буде випускати приманку, але в затриманні Ви можете допомогти, посадивши на неї живу комаху не частіше ніж один раз на 30 днів.
Весняна пересадка з пробудженням росички після сплячки здійснюється щорічно на початку весни. У березні рослину пересаджують в світлі маленькі горщики до 10 сантиметрів глибиною, змочивши коріння дистильованою водою.

Оригінальні ідеї для домашнього розведення хижаків

Багато видів - росичка круглолиста, капська, росичка аліса і інші, поширені для домашнього висаджування мають невеликі розміри. На фото росичка виглядає менше, ніж виростає в природі - до 20 сантиметрів заввишки. Це дозволяє створювати оригінальні композиційні висадки на підвіконні: її садять в круглих скляних вазонах, що нагадують акваріум, по сусідству з іншими рослинами - по можливості теж з хижаками.

Виды росянки

Готові живі ікебани стають відмінною ідеєю для прикраси інтер'єру, висловлюючи багатогранність рослинного світу.