Діонея, венерина мухоловка догляд в домашніх умовах

Діонея, венерина мухоловка догляд в домашніх умовах

Венерина мухоловка є представником популярних останнім часом рослин хижаків, які відрізняються автентичним виглядом, створеним самою природою. У природі її можна знайти в тропічній місцевості - там вона відчуває себе найкраще, відмінно росте і розвивається. Батьківщиною цієї хижої рослини вважають Північну Америку. Однак, незважаючи на те, що відшукати цю рослину в наших краях в природному середовищі не представляється можливим, ми все ж здатні адаптувати її до проживання в штучно створених умовах. У зв'язку з цим догляд за венериною мухоловкою в домашніх умовах має деякі відмінності від звичайних квітів, які ми звикли утримувати в своїх будинках.

венерина мухоловка діонея

Зовнішній вигляд Діонеї досить оманливий. Вишукана і витончена рослина на перший погляд здається невинною, проте, це зовсім не так. Рослина хижак не відрізняється великими габаритами, складається з невеликої розетки листя. Навесні можна спостерігати цвітіння цієї рослини. 

венерина мухоловка діонея

Принцип роботи пасток дуже простий: по краях розташовані особливі залози, які служать джерелом приємного аромату. Цей запах привертає увагу комах, які підлітають на потенційні ласощі, однак тут їх чекає трагічна доля - внутрішня поверхня пасток покрита маленькими волосками, торкаючись яких комахи підписують свій смертний вирок. Після декількох торкання пастка різко закриваються і приступає до трапези. Поступово збільшуючи силу стиснення пастки і тим самим мінімізуючи шанси комахи на порятунок, всередині неї починає виділятися травний сік, який поступово огортає здобич і повністю її роз'їдає. Процес поглинання їжі може тривати від 3 до 4 днів. Потім пастка розкривається і всередині можна побачити не розщеплені хитинові оболонки.

венерина мухоловка догляд

Як доглядати за таким хижаком?

Догляд в домашніх умовах за венериної мухоловкою досить трудомісткий, однак і занадто важким його не назвеш. Ця рослина, як і багато інших екзотичні видів, вимагають до себе уваги і не терплять різких змін клімату та освітлення. Дотримуючись усіх правил і беручи до уваги поради, подані нижче, Ви зможете забезпечити своїй рослині правильний і здоровий ріст і розвиток.

Купівля хижої рослини

Діонея, догляд за якою починається з моменту покупки, не завжди потребує негайної пересадки. Найкращим часом для покупки свого нового вихованця є теплий період з початку весни - в цей час рослина найбільш вразлива і нейтральна до різних змін в кліматі і оточуючих умов.

венерина мухоловка догляд за діонеєю

Пересадка венериної мухоловки

Пересадку слід здійснювати на початку весни після зимівлі рослини. Пересаджувати хижака можна 1 раз на рік або два роки. Головним моментом для Діонеї - це підібрати потрібний горщик. Важливо що б рослина легко могла дотягуватися корінням до дна і спокійно пити воду, тому підбирати горщик можна широкий, але не сильно глибокий. Другим важливим моментом, це пересадити в відповідний субстрат для рослини хижака, але про це Ви дізнаєтеся нижче.

Освітлення для рослини хижака

Діонея догляд в домашніх умовах за якою мається на увазі спробу створити максимально наближену до тропіків середу, потребує хорошого освітлення. Рослина має отримувати природні прямі сонячні промені не менше 3-4 годин на день, тому краще помітити її на світлу сторону.

полив венериної мухоловки діонеї

Полив діонеї

Всупереч можливим уявленням, для комфортного зростання і розвитку мухоловки зовсім немає необхідності підвищувати вологість повітря. Хижа рослина потребує поливу, однак здійснювати його варто за допомогою якісної води, найкращий варіант - дистильована. Альтернативним варіантом може бути дощова вода. Перш ніж приступити до поливу рослини переконайтеся в тому, що вода дійсно чиста. Використовуйте нижній полив, частоту його регулюйте самостійно. Важливо пам'ятати, що грунт ніколи не повинний бути сухим - необхідно підтримувати його в трохи вологому стані.

Грунт для хижої рослини

Кислотність грунту повинна становити приблизно 3,5-4,5. Вирощувати рослину можна в суміші перліту і верхового торфу. Не варто використовувати готові суміші, якими повняться сучасні квіткові крамниці, оскільки вони посприяють негайному в'яненню хижака.

Якщо у Вашому будинку з'явилася венерина мухоловка, догляд за нею в домашніх умовах взимку практично мінімальний. Поняття "зимівлі", мається на увазі скорочення світлового дня і зниження температури повітря. Такий період є абсолютно природним і за умови плавного переходу, не зашкодить рослині-хижакові.

Поспішайте купити оригінальну і рідкісну хижу рослину у нас, щоб поповнити свою домашню колекцію, внесучи до неї трохи екзотики.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові для заповнення

Ім'я:
E-mail: (Не публікується)
Коментар:
Введіть код