Хвороби хижих рослин

Хвороби хижих рослин

Найвідомішою на весь світ хижою рослиною, що володіє винятковим ловчим апаратом, і представляє в світі всього один різновид є Діонея або Венерина мухоловка. Ареал зростання - Сполучені Штати Америки в Південній Каліфорнії і окремі місця Північної Кароліни.

Рослина відноситься до високого ступеня складності розведення, вона потребує особливих умов, особливо взимку і нестандартно харчується. Але, на жаль, як і інші рослини, Венерина мухоловка схильна до хвороб і має своїх паразитів. Щоб уникнути цього необхідно точно дотримуватися рекомендацій по догляду. Але якщо, Ви вже ставите питання, як вилікувати хижу рослину, тоді наша стаття допоможе вилікувати Діонею.

Основні хвороби хижих рослин

1. Тля. Являє собою невелику комаху-паразит, що сприяє дисемінації різних захворювань і патологій. Харчується нектаром рослин. Першою ознакою присутності попелиці є неправильна - вигнута або деформована форма пастки. Позбутися від шкідника можуть препарати на базі аверсектіна - Акарін, Агравертін, Актофіт, Фитоверм і Аверсектін.

Тля

2. Павутинний кліщ. Розмір шкідника не перевищує 2 мм, він має світло-бежеву, червону або морквяний забарвлення. Павутинний кліщ з'являється прі не вологому змісті. Для позбавлення рослини від хвороби необхідно розприскати ліки на Діонею. Найрезультативніші і безпечні препарати - Карате Зеон, Антіклещ, Данадим, Карбофот, Актеллік, Брейк, Десант, Євродім, Алтин, Дітокс і Вертімек.

паутинный клещ

3. Чернь або грибок сажі. Венера мухоловка часто піддається згубному впливу при проростанні у вологому або дуже мокрому мікрокліматі. Внаслідок цього на листі проявляються цятки вугільного відтінку. Якщо ви виявили прояв грибка, то потрібно терміново змінити землю, а також неодмінно обприскати венерину мухоловку фунгіцидом.

Варто згадати, що якщо вчасно не зайнятися лікуванням грибка, може розвинутися сіра гниль. Вона покриває рослину сірим пушком, який призводить до повного відмирання ураженої ділянки. Для позбавлення від гнилі необхідно акуратно зрізати уражені площі і обробити їх фунгіцидом.

сажистый грибок

4. Інші. Серед інших анемій Діонеї можна виділити бактеріальне ураження. Це фізіологічний симптом, який полягає в тому, що пастка не здатна перетравити спійману комаху, і тому починає гнити. Якщо процес не зупинити, він може послідовно поширитися по всій рослині, що в результаті призведе до загибелі. Приділяйте більше уваги рослині, а травмовані пастки або листя зрізайте.

Пам'ятайте, що шкідники у мухоловки не виникають при належному догляді.

Як правильно піклуватись про Діонею?

  • Освітлення. Рослина має перебувати під яскравим дифузним світлом, але не під прямим випромінюванням сонця, кожен день протягом 4 годин. Воно не переносить тінь. Найкраще росте на вікнах, що виходять на схід чи захід, а також під флуоресцентним світлом. Якщо капкани венериної мухоловки втратили яскравість забарвлення, а листя тягнутися вгору - це означає недостатня кількість одержуваного сонячного світла.
  • Водне зрошення. Для поливу рекомендується використовувати виключно очищену, дощову або дистильовану воду. З-під крана або бутильована рідина в своєму складі містить високу кількість згубних додаткових елементів. Не допускайте застою води в грунті, віддавайте перевагу горщиках з дренажними проймами.
  • Живлення. Догляд за венериною мухоловкою в більшій частині на увазі не годування комахами або дрібними тваринами. Для них набагато значніше фотосинтез, який неможливий без променів сонця. У домашній обстановці живити можна один-два капкана живими комахами не більш ніж 1 раз на 7 днів. Оптимальним варіантом для правильного розвитку і росту є раз в 14 днів.

Вирощувати Діонею зовсім не складно. Не забувайте, що небажано заради розваги закривати її капкани, тому що на даний процес квітка витрачає багато зусиль, а необхідного харчування не отримує. Якщо здійснювати процедуру регулярно, пастка може почорніти і відпасти.

Дотримуючись всіх порад і правил хижа рослина буде радувати вас своїм унікальним зовнішнім виглядом довгий час.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові для заповнення

Ім'я:
E-mail: (Не публікується)
Коментар:
Введіть код