Особливості догляду за Сарраценією

Особливості догляду за Сарраценією
Сарраценія (лат. Sarracenia) належить одному з трьох родів рослин хижаків сімейства сарраценієвих (Sarraceniaceae), який включає близько 11 різновидів. Названий на честь натураліста з Канади Мішеля Сарразена.Листя рослини проростають з кореневища, мають закручену в трубочку форму, яка утворює пастку схожу на глечик. Висота пастки може становити до одного метра. Квітка сарраценія досягає діаметра до 0,1 м на квітконосі до 0,7 м, цвіте в основному влітку. Забарвлення може бути різним і залежить від виду, основними відтінками вважаються жовті, червоні, коричневі. Є болотною рослиною, тому і комахоїдна, через брак в грунті поживних речовин. Фото Сарраценії заворожує своєю природною красою не тільки комах, а й людей. Багато художників і фотографів зображують її витонченість.Ареал походження

Батьківщиною Сарраценії є південна територія Північної Америки. Після вона поширилась на інші континенти, так в Ірландії і Великій Британії цю рослину вирощують на болотах, а в Західній Європі в неприкритій зволоженій землі.

Сарраценія догляд в домашніх умовах і його особливості
Запорукою успішного зростання і розвитку хижої рослини є розташування під прямими променями Сонця протягом пару годин. З легкістю переносять температури від 0С до + 35С.

Особливість рослини полягає в тому, що вона впадає в зимову сплячку на три-чотири місяці. В такий час температура повітря повинна змінюватись в межах від 0С до 10С і підтримуватись помірна вологість грунту, інакше рослина сарраценія пропаде.

Грунт
Для висадки в горщик з невеликим отворами необхідно використовувати легку і не насичену поживними елементами землю. До складу ідеального субстрату входить три частки торфу, дві частки кварцового піску і одна частка перліту.

Полив
Перед поливом уважно вивчіть вигляд вашої рослини і особливості його зрошення.

Сарраценія в домашніх умовах вимагає зрошення тільки очищеною водою. Для зволоження горщик опускають в дистильовану воду. У літній період таку процедуру проводять раз в два-три дня, з жовтня по квітень кожні п'ять днів, грунт постійно повинен бути трохи вологим, а вода не затримуватись навколо кореневої системи.


Добриво і підгодівля
Удобрювати зеленого хижака не потрібно. Підживлення найкраще здійснювати в літній період пару раз на місяць. Для цих цілей використовують мотилів, мурах або черв'яків. Можна і зовсім відмовитися від годування. У зимовий період годування ніколи не проводять.

Розмноження сарраценії
Хижу рослину сарраценію можна розмножити двома способами:
1. За допомогою насіння - найпростішим і зручним способом. На термін 24 години потрібно замочити насіння в тазі з водою. Після, видалити воду, а насіння посадити в суміш з піску і торф'яного моху, зволожену очищеною водою. В один вазон поміщають тільки одну насіння, після накривають поліетиленом. Слідом вазони розміщують в холодильник на один місяць, кілька разів на тиждень потрібно перевіряти рівень вологи грунту і зрошувати в міру необхідності. По закінченню місяця горщики розміщують під лампою денного світла, не забираючи поліетилен. Сарраценія в цей період вимагає підвищений догляд, потрібно постійно контролювати ступінь зволоження і зберігати температуру близько + 22-28С. Поліетилен знімається після появи перших паростків. Загальна тривалість перебування під світлом зростає до шістнадцяти годин на день.2. Черенкування або розподіл куща. Його можна проводити тільки на дорослих багаторічних рослини. Часті дані процедури можуть призвести до зменшення куща або загибелі.

Види сарраценій і особливості догляду за ними
Найпоширенішими є такі види:
1. Сарраценія пурпурна (Sarracenia purpurea) підрозділяється на два види:
• Перша пурпурна має червоне листя, які під впливом сонця набувають більш яскравий колір. Досягає розмірів до 0,15 м з квітконосом до 0,3 м. Квіти яскраво-червоного відтінку, часом з домішками зелених, жовтих тонів.
• Друга пурпурна. Листя великого розміру бордового, зеленого або фіолетового кольору. Квітка у такої рослини велика і пігментована темно-вишневими, червоними, ліловими або яскраво-червоними-рожевими тонами.2. Сарраценія жовта (Sarracenia flava) 
виділяється жовто-зеленими глечиками з червоними жилками на листях. Ребра рослини чітко окреслені і висота, яких становить 0,6-0,7 м..3. Сарраценія Псіттаціна (Sarracenia psittacina). 
Лист виконаний у вигляді клешні з куполоподібним виступом. Глечики мають темно-червоний або майже чорний колір. Цвіте яскраво-червоними і жовтими квітами.4.
 Сарраценія червона (Sarracenia rubra) дуже рідкісний вид, висота, якої становить від 0,2 до 0,6 м. Пастки розташовані на самому верху. Колір листя переходить від темно-вишневого в червоний.Купити Сарраценію в будинок або оранжерею, значить обзавестися ідеальною рослиною, яке допоможе позбутися від шкідливих комах і створить в будинку незвичайну атмосферу торф'яних боліт.
Більше дізнатися допоможе відео сарраценії, в якому знаходяться корисні поради та головні правила по догляду.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові для заповнення

Ім'я:
E-mail: (Не публікується)
Коментар:
Введіть код