Хижі рослини на зимівлі

Хижі рослини на зимівлі

З моменту відкриття перших хижих рослин ними зацікавилися не лише вчені-ботаніки, а й завзяті садівники: сьогодні мати в своєму домашньому «зеленому арсеналі» такого хижака вважається неймовірно модною особливістю. Але для того, щоб рослина радувала Вас своєю дивовижною природою довше одного сезону, необхідно грамотно створити йому відповідні умови проживання. Важливими особливостями змісту рослини-хижака в будинку є не тільки полив і освітлення, але також і зміна погодних умов в залежності від сезону.

Правильний перехід на зимовий режим

Якщо Ви не є власником росички, якій достатньо лише понизити навколишню температуру, тоді слід більш грунтовно підготуватися до сплячки хижих рослин. Період сплячки характеризується двома особливостями - зниженою температурою повітря і скорочення світлового дня для квітки. Для того, щоб правильно перевести рослину в зимовий режим, слід врахувати кілька основних умов:

1. У зимовий період для хижої рослини досить вполовину менше звичайного перебувати на сонячному світлі - скоротіть до 8-9 годин перебування Вашого хижака під впливом сонячних променів;

2. Помірне зниження температури - перша зимівля рослини повинна протікати при температурному режимі близько семи-п'яти градусів вище нуля, і з кожною наступною зимівлею температуру можна знижувати сильніше.

Той рівень, до якого Ви понизите температуру, буде залежати від особливостей рідного клімату для кожної рослини. Наприклад, знаменита венерина мухоловка комфортно відчуває себе при температурі до 10 градусів нижче 0, в той же час для сарраценії оптимальний температурний режим не переходить бар'єр в 10 градусів нижче нуля.

Підготовка до зимівлі хижих рослин починається з осені, коли природа сама сприяє підтримці ідеального режиму. Для хижої рослини найкращим рішенням буде виставити його біля вікна або на заскленому балконі, де природне рівномірне зниження температури полегшить Вам роботу. З настанням осені сонце також почне спадати, що позитивно позначиться на підготовці до зимової сплячки. Такий період може тривати до тридцяти днів, і його результати стануть візуально помітні на квітці: листя стануть ширшими, а пастки - практично непомітними.

Зимовка хищных растений

Оптимальне місце для зимівлі

Коли рослина, підкоряючись природним інстинктам, впала в сплячку, слід подбати про подальше місце її знаходження до настання весни. Таким місцем може стати будь-який простір, в якому можна підтримувати комфортну температуру і освітлення:

         1. Теплиця - досвідчені рослинознавці мають спеціально підготовлені теплички для зимівлі рослин, в яких можна розмістити і хижака. Якщо ж Ви вперше задалися питанням про створення саморобної теплиці, то можете скористатися своїм балконом за умови підтримки на ньому температури на одному рівні, наприклад, не нижче ніж +5 градусів.

         2. Холодильник - не менш поширене місце для зимівлі. Його часто вибирають для розміщення Діонеї на зиму, попередньо підготувавши для неї горщик і грунт. Землю необхідно щедро зволожити і обробити фунгіцидом, а квітку запакувати в поліетиленовий пакет з пророблену в ньому отворами для повітря. Діонея невибаглива взимку і не вимагає обов'язкової наявності світла, проте необхідно щомісяця зволожувати грунт дистильованою водою.

        3. Так само на зимівлю рослину можна помістити в підвал, якщо дотримуватися всіх вище перерахованих правил.

Деякі поради по утриманню рослин-хижаків на зимівлі

Кожна хижа рослина вимагає індивідуального підходу залежно від її рідного місця проживання, проте існують деякі узагальнені правила догляду за такими рослинами в зимовий період.

         — Періодично зволожувати грунт.

         — Якщо рослина того вимагає, то надавати сонячне світло, але не довше дев'яти годин на добу.

         — Видаляти почорнілі листи.

         — Забезпечити вільний доступ повітрю для запобігання утворенню цвілі.

       — Позбавляти субстрат від появи білого цвільового нальоту з використанням спеціальних засобів.

Зимовка хищных растений

Завершення зимівлі хижих рослин

Найменше клопоту завдають рослини, що зимували на балконі: з настанням весни вони самостійно перебудуються в колишній режим, після чого рекомендується їх переставити в звичне місце. Рослини, які проводять сплячку в холодильнику, пробуджують в перші дні календарної весни, а також і хижаків, що зимували в підвалі, пробуджують через три місяці сплячки. При цьому тривалість світлового дня збільшують поступово, додаючи по кілька годин щодня і поступово доводячи до звичного 16-ти годинного дня.

До настання періоду вегетації рослини вимагають обов'язкової пересадки. Найбільш поширений час для пересадки - перші дні березня, за винятком тих, які зимували в холодильнику, їх пересаджують миттєво після вилучення.

Те, наскільки вдало Ваші рослини хижаки пережили зиму, Ви зрозумієте по рясності цвітіння, яким хижаки щедро збагатять відведений їм горщик.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові для заповнення

Ім'я:
E-mail: (Не публікується)
Коментар:
Введіть код