Насіння хижих рослин. Як правильно виростити?

Насіння хижих рослин. Як правильно виростити?

Кімнатні хижаки з насіння: прості способи вирощування

Якщо Вам попалося кілька насіння таємничих рослин-хижаків, не поспішайте панікувати, а спробуйте проростити їх самостійно, скориставшись нескладними порадами. Ці рослини, незважаючи на свою страхітливу назву, вимагають неймовірно трепетного догляду в домашніх умовах. Якщо уважно вивчити і повторити в точності всі вказівки, то незабаром Ви зможете насолоджуватися прекрасною рослиною, яка захоплює своєю неординарною красою і способом життя.

Поетапне пророщування насіння

Пророщувати насіння хижих рослин рекомендується перед початком періоду активного росту та вегетації цих рослин, тобто приблизно на початку весни. І перше, чому піддаються насіння для підготовки до пророщування - це стратифікація, тривале витримування насіння в прохолодному і вологому середовищі. Цей етап допомагає рослині розкрити свій потенціал при схожості і дати сильні і здорові перші паростки. Стратифікацію можна упустити лише при вирощуванні росички з насіння, ця хижа рослина одна із самих невибагливих і приживається в мінімальних умовах.

Семена-хищных-растений

Готуючи етап стратифікації, Ви можете піти двома шляхами:

          Обережно скласти насіння в серветку, змочену розчином засобу «Топаз» в концентрації 1-2 краплі на один літр води. Серветка повинна бути вологою, але не мокрою, тому її рекомендується віджати від зайвої вологи. Готові до стратифікації насіння в серветці слід помістити в пластиковий контейнер і прибрати в холодильник на строк від чотирьох до шести тижнів, регулярно підтримуючи вологість серветки. Тривалість витримування насіння в холодильнику залежить від віку насіння: свіжозібране насіння засівають вже через місяць, а більш старі проходять цей період на пару тижнів довше.

          Замінити серветку мохом-сфагнумом або торфом - найбільш звичним для рослини субстратом. Грунт в даному випадку обробляється фунгіцидом. Горщик поміщається в щільно закритий поліетиленовий пакет і прибирають в холодильник на 1-2 місяці. Потім пакет з горщиком витягують і встановлюють на добре освітлене місце, де тривалість світлового дня триває не менше 16 годин. При появі перших сходів пакет можна забрати, давши можливість рослині проявити свою силу. Грунт слід іноді перевіряти і обробляти від проявів цвілі, які можуть виникнути через парниковий ефект. Обробка від цвілі проводиться охолодженим в холодильнику розчином «Топаза».

насіння хижих рослин

Посів хижих рослин - другий головний етап їх вирощування з нуля

Коли Ваші насіння вже готові до висадки, вони досить зволожилися в розчині в холодильнику і підготувалися до активного росту, необхідно підготувати для них постійне середовище проживання. Для кожної рослини-хижака існують свої особливості ґрунту, що відрізняються за складом і кількісним співвідношенням наповнювачів. Наприклад, венерина мухоловка і сарраценія відмінно ростуть в грунті з двох частин торфу і однієї частини перліту, в той час як росичка вимагає однакову їх кількість.

Перед посадкою фахівці рекомендують обробити грунт розчином «Топаза» або іншого фунгіциду для профілактики виникнення різних органічних чинників, що перешкоджають швидкому і здоровому росту Ваших хижих рослин.

Далі слід дотримуватися загальних правил висадки:

          Висаджувати насіння на поверхні грунту на відстані одного-двох сантиметрів між ними;

          — Горщики з насінням накривають поліетиленовою плівкою і прибирають в відведену для них закриту теплицю;

          Помістити в тепле та світле місце;

          — З моменту появи перших сходів, це може статися на 3-4 тижні після висадки, хижака можна потихеньку починати провітрювати.

теплиця для насіння хижих рослин

Як добути насіння хижих рослин

Якщо Вам не вдалося купити насіння хижих рослин, але Ви мрієте про їх розведення, кілька секретів про те, як можна зібрати їх з дорослих рослин природним шляхом - запиленням.

Починати збір насіння потрібно під час цвітіння, коли рослина розпускає свої квіти: виберіть найкрасивішу і велику квітку і приступайте до її запилення. Цей процес може відрізнятися в залежності від того, якою хижою рослиною Ви володієте.

Діонея, або Венерина мухоловка запилюється перехресним способом, пилок однієї квітки переноситься на маточку іншої. Слід обережно зібрати пилок з тичинок ватною паличкою відразу після розкриття квітки, щоб уникнути самозапилення. Після запилення слід тримати квітку на сонці якомога триваліший період і якщо через 2-3 дня цвіт діонеї зів'яне, значить, Ви все робите правильно. Через 3-4 тижні на квітці почнуть утворюватися насіннєві коробочки по 20-30 насінин в кожній.

насіння венериної мухоловки

При зборі насіння росички слід провести запилення аналогічним способом, але трохи змінити процес отримання насіння. Коли квітконіжка і зав'язь зів'януть, а стебло все ще залишатиметься зеленим, його зрізають, загортають у папір і залишають до чотирьох днів в кімнаті. Утворене насіння можна струсити після засихання стебла і прибрати в холодильник до посіву.

Існують рослини, чиї насіння зібрати надзвичайно складно в домашніх умовах, або ті, які вимагають Вашої стовідсоткової уваги для вдалого завершення процесу.

1Коментарі

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові для заповнення

Ім'я:
E-mail: (Не публікується)
Коментар:
Введіть код